بهترین اختراع سال ۲۰۰۹ : راکت فضا پیما Ares

هر سال در این ماه بهترین اختراع سال از نگاه مجله تایم اعلام می شود. منتخب امسال یک راکت غول پیکر ۱۱۱ متری است که می تواند بشریت را چند ایستگاه آن طرف تر در مسیر منظومه خورشیدی پیاده کند.
فکر می کنید دلیل اینکه تا به حال بشر به مکان های دور سفر نکرده چه بوده؟ پاسخ ساده است. ما تا به حال امکان رفتن به جاهای دور دست را نداشته ایم. شاتل های فضایی تا به حال حمل کننده اصلی بشر بوده اند. اما این فضاپیما ها فقط می نوانند بشر را چند صد مایل آن طرف تر ببرند.سال ۲۰۰۴ آمریکا تصمیم گرفت که فضانوردان را دوباره به ماه بفرستد و البته هدف مهم بعدی سفر به مریخ بود. برای این کار به یک راکت قدرتمند و پیشرفته نیاز بود. و نتیجه این بلند پروازی، شروع ساخت ارس ۱ بود که نخستین پرواز آزمایشی بدون سرنشین اش را چند روز پیش انجام داد.  

ناسا برای این پرواز آزمایشی ۴۴۵ میلیون دلار هزینه کرده است و متخصصان می گویند هزینه های ساخت این راکت برای فرستادن بشر به خارج از مدار کره زمین سالیانه ۳ میلیارد دلار خواهد بود. حاصل آن جایگزین شدن سری ارس به جای شاتل های قدیمی و مهم تر از آن، سفر انسان به مریخ خواهد بود.راکت ارس ۱ احتمالا در سال ۲۰۱۵ نخستین گروه از فضانوردان را به فضا خواهد فرستاد. ناسا اعلام کرده که راکت های سری جدید ۱۰ برابر نسبت به شاتل ها ایمن تر هستند. فناوری پیشرفته و استفاده از تجهیزات کامپیوتری جدید سبب شده که ارس پیشرفته ترین راکت ساخته دست بشر باشد. اختراعی که لقب بهترین را از نگاه تایم دریافت کرده است.

 

مشاهده ۵۰ اختراع برتر سال ۲۰۰۹ از نگاه تایم/ 2 نظر / 12 بازدید
درخشان

شيوه اي جديد براي كسب درآمد از اينترنت راهكاري علمي ، اخلاقي و كاملا عملي براي هر فرد حتي كساني كه تجربه زيادي از اينترنت و كامپيوتر ندارند بدون نياز به سرمايه، عضوگيري، كليك كردن و داشتن حسابهاي بين المللي كاري نوين براي هر ايراني در كشور عزيزمان ايران فقط كافي است كه يك ملي كارت بانك ملي داشته باشيد 2 تا 4 ساعت زمان در روز براي اين شغل جديد خود اختصاص دهيد حاصل تلاش خود را خيلي زود و با روندي سعودي خواهيد ديد براي اطلاعات بيشتر دعوت ما را براي مطالعه اين وبلاگ بپذيريد ذهنیت بد را از خودتان دور کنید و شروع کنید به خواندن. اميدوارم كه بتوانيم همكاران خوبي براي يكديگر باشيم در انتظارتان هستيم

محمدرضا عشوری

چه جالب! ولی من یه اختراعی کردم عجیب که اینا نمی دونن[نیشخند]